Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2017/2018

2017/2018

Artykuły

2018-06-23

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 22 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie SP im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku bardzo uroczyście pożegnali ten rok, który obfitował w ciężką pracę, ale przyniósł również wiele sukcesów na różnych polach. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Maciej Przeździęk - sekretarz Gminy Inowrocław, p. Agnieszka Szałkiewicz, która reprezentowała Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL, p. Grzegorz Laskowski - radny Gminy Inowrocław, p. Iwona Kujawa - przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Krzysztof Zięba - przyjaciel szkoły.

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
2018-06-20

Literacki sukces Julii

14 czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu został rozstrzygnięty konkurs literacki   dla szkół podstawowych i liceów województwa kujawsko - pomorskiego .

Czytaj więcej o: Literacki sukces Julii
2018-06-17

egzamin na kartę rowerową

W dniu 14 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Zgłosiło się 17 uczniów (11 z klasy czwartej i 6 z klasy piątej). Egzamin obejmował dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna przeprowadzona była w formie testu jednokrotnego wyboru (20 pytań) i obejmowała ogólne przepisy ruchu drogowego obowiązujące pieszych i rowerzystów, wyposażenie roweru, znajomość znaków drogowych    i sytuacje drogowe - zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.

Czytaj więcej o: egzamin na kartę rowerową
2018-06-19

BAL GIMNAZJALNY

Dnia 13 czerwca odbył się bal uczniów klas trzecich gimnazjum. W tym roku szkolnym uczniowie bawili się w Dworze Biesiadnym w Rojewie. Zgodnie z tradycją, na balu obecni byli wychowawcy, grono pedagogiczne i rodzice. Imprezę rozpoczął uroczyście Pan Robert Orczykowski – dyrektor naszej szkoły oraz Pani Katarzyna Stachowiak - wicedyrektor szkoły, którzy wraz z przedstawicielami Rady Rodziców zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

 

Czytaj więcej o: BAL GIMNAZJALNY
2018-06-14

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Przygoda z Astrid Lindgren"

Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Przygoda z Astrid Lindgren". Celem konkursu było przygotowanie i przeprowadzenie projektu edukacyjnego, w którym ukazane miały zostać wartości przyświecające życiu i twórczości pisarki.

Czytaj więcej o: III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Przygoda z Astrid Lindgren"
2018-06-13

Pierwszaki w Poznaniu, czyli podsumowanie innowacji pedagogicznej "Przez miasto, przez wieś. Podróż pierwszoklasistów."

12 czerwca na zaproszenie uczniów poznańskiej szkoły "Łejery", dzieci z klasy I wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Maj i p. Agnieszką Długopolską wybrały się do PoznaniaWycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie usłyszeli ciekawe historie i zobaczyli urokliwe miejsca, znajdujące się w stolicy Wielkopolski.

Czytaj więcej o: Pierwszaki w Poznaniu, czyli podsumowanie innowacji pedagogicznej "Przez miasto, przez wieś. Podróż pierwszoklasistów."
2018-06-11

Sławęcinek ze srebrem w V Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Inowrocław

W sobotę 9 czerwca nasza hala gościła najlepsze siatkarki regionu ze szkół podstawowych. Razem z LUKS Inowrocław byliśmy organizatorem V Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Inowrocław. W zawodach udział wzięły szkoły podstawowe z Jaksic, Góry, Wierzchosławic, Złotnik Kujawskich, Sławęcinka oraz kluby LUKS Inowrocław i Inowrocławska Akademia Siatkówki.

Czytaj więcej o: Sławęcinek ze srebrem w V Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Inowrocław
2018-06-08

sukces w konkursie matematycznym

Dnia 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu został rozstrzygnięty wojewódzki  konkurs matematyczny „Liga Zadaniowa” organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.  W roku obecnym odbyła się jego XXXI edycja. W tym trzyetapowym konkursie uczestniczyła uczennica klasy IIa  Wiktoria Pawelska.

Czytaj więcej o: sukces w konkursie matematycznym
2018-06-05

Pierwszoklasiści uczą się ratować

W poniedziałek klasę pierwszą odwiedzili p. Małgorzata Malińska oraz pan Leszek Maliński – przedstawiciele fundacji „Rehabilitacja bez barier”. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania w dzieciach umiejętności prawidłowego i szybkiego reagowania na zagrożenia.

Czytaj więcej o: Pierwszoklasiści uczą się ratować
2018-06-03

XXII SPOTKANIE MŁODYCH - LEDNICA 2018

W dniach 2-3 czerwca grupa uczniów pod opieką p. M. Halik i p. K. Stachowiak udała się na Pola Lednickie. Miejsce od dwudziwstu lat rozbrzmiewające pieśniami i modlitwą. 

 

Czytaj więcej o: XXII SPOTKANIE MŁODYCH - LEDNICA 2018