Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2016/2017

2016/2017

Artykuły

2017-06-25

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 23 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku bardzo uroczyście pożegnali ten rok, który obfitował w ciężką pracę, ale przyniósł również wiele sukcesów na różnych polach. Wśród gości, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością był zastępca wójta Gminy Inowrocław - pan Marek Karólewski.

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
2017-06-25

Bal gimnazjalny

Dnia 22 czerwca odbył się bal uczniów klas trzecich gimnazjum. W tym roku szkolnym uczniowie bawili się w Dworze Biesiadnym w Rojewie. Zgodnie z tradycją, na balu obecni byli wychowawcy, grono pedagogiczne i rodzice. Imprezę rozpoczął uroczyście Pan Robert Orczykowski – dyrektor naszej szkoły, który wraz z przedstawicielami Rady Rodziców zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej o: Bal gimnazjalny
2017-06-30
2017-06-25

Apel sukcesów i dzień sportu

Dnia 22 czerwca w naszym gimnazjum zorganizowany został Dzień Sportu połączony z Apelem Sukcesów. Najpierw uczniowie spędzili czas ze swoimi wychowawcami, którzy zorganizowali gry i zabawy w salach. Następnie gimnazjaliści wzięli udział w rozgrywkach sportowych i rozegrali między sobą mecze siatkówki – dziewczęta oraz piłki nożnej – chłopcy.

Czytaj więcej o: Apel sukcesów i dzień sportu
2017-06-25

Klasa II a z wizytą w Zoo Safari w Borysewie

21 czerwca klasa II a wraz z wychowawcą – p. Haliną Janowską oraz opiekunami – p. Magdaleną Czerniak, p. Anną Sobczak, p. Iwoną Kujawą oraz p. Joanną Pietrzak wybrała się na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie.

Czytaj więcej o: Klasa II a z wizytą w Zoo Safari w Borysewie
2017-06-25

PODZIĘKOWANIE DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Opiekun Samorządu Uczniowskiego składa  serdeczne podziękowania wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne. Było mi niezmiernie miło współpracować z Wami. Jestem dumna, że jesteście uczniami  naszej szkoły i że zależy Wam na jak najlepszym jej wizerunku.

Czytaj więcej o: PODZIĘKOWANIE DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
2017-06-25

"Veni, vidi, vici - czyli o naszej wyprawie do Londynu

W dniach 12 czerwca 2017 do 17 czerwca 2017 roku odbyła się, wycieczka uczniów klas pierwszych drugich i trzecich do Londynu pod opieką pani Aliny Malak i pani Katarzyny Leśniak. Uczniowie dołączyli do grupy uczniów ze szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego, z którymi  już w trakcie wspólnej podróży autokarem zawarli nowe znajomości. Podróż, choć długa, upłynęła jednak szybko, przyjemnie i wesoło zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Miłymi przerywnikami były przeprawy promowe. Po przybyciu na miejsce uczniowie z werwą przystąpili do odkrywania Londynu.

Czytaj więcej o: "Veni, vidi, vici - czyli o naszej wyprawie do Londynu
2017-06-25

Nasi uczniowie w Parlamencie Europejskim

W dniach 12-15 czerwca dwójka uczniów naszego gimnazjum – Ola Cieślak i Kamil Szałecki, wraz z opiekunem, p. Agnieszką Długopolską wzięła udział w wizycie studyjnej do Strasburga.  Celem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Podczas spotkania z europosłem p. Kosmą Złotowskim uczniowie zapoznali się z zasadami działalności instytucji Unii Europejskiej, pracą, obowiązkami i prawami posłów. Kamilowi udało się nawet zadać kilka pytań panu posłowi.

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie w Parlamencie Europejskim
2017-06-21

Wycieczka edukacyjna do Gdańska

Dnia 20 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna do Gdańska. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas IIb i IIc wraz z opiekunami - Panie: Agnieszka Kwiatkowska, Katarzyna Stachowiak, Alina Malak.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka edukacyjna do Gdańska
2017-06-20

Kuchnia bez tajemnic...

W klasach drugich na zajęciach technicznych prowadzonych przez p. Wojciecha Koniecznego w tym roku szkolnym realizowany był moduł zajęć żywieniowych. W drugim semestrze uczniowie mieli raz w miesiącu w szkolnej kuchni kulinarne zajęcia praktyczne.

Czytaj więcej o: Kuchnia bez tajemnic...