Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2013/2014

2013/2014

Artykuły

2014-06-27

Zakonczenie Roku Szkolnego 2013/2014

Dnia, 27 czerwca o godzinie 9.00 po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek. Wprowadzono Sztandar Szkoły i zaśpiewano Hymn Państwowy. Następnie głos zabrał p. dyrektor Robert Orczykowski, który w imieniu Grona Pedagogicznego pożegnał absolwentów klas III, życząc im wielu sukcesów i powodzenia w nowych szkołach. Później uczniowie klas III, pod kierunkiem swoich wychowawców, p. Elżbiety Tokarz, p. Doroty Kozłowskiej, p. Haliny Janowskiej zaprezentowali swój program artystyczny.
Potem absolwenci obdarowali nauczycieli kwiatami.


Czytaj więcej o: Zakonczenie Roku Szkolnego 2013/2014
2014-06-24

Apel sukcesów

We wtorek 24 czerwca w naszym gimnazjum odbył się apel podsumowujący naukę, zachowanie i osiągnięcia uczniów za II semestr roku szkolnego 2013/2014. Nauczyciele gratulowali wzorowym i wyróżniającym się w nauce uczniom z poszczególnych klas. Na słowa uznania zasłużyli także szkolni sportowcy. Oprócz pochwał były także gromkie brawa i podziekowania dla Samorządu Uczniowskiego oraz Klubu Miłośnika Ksiązki. Ponadto były wyróżnienia dla laureatów konkursów przedmiotowych, za wzorową frekwencję, najlepsze czytelnictwo.

Czytaj więcej o: Apel sukcesów
2014-06-24

Wycieczka do Grodu Piasta

Dnia, 23 czerwca klasa IIa  odwiedziła położoną na Kujawach nad jeziorem Gopło, owianą czarem baśni i legend Kruszwicę.
Opiekunowie grupy Janusz Kubiak i Henryk Kubiak zapoznali zwiedzających z historią miasta, które oprócz okresów swojej świetności przeżywało również lata niepowodzeń. Uczniowie zapoznali się z legendą o Popielu, którego zjadły myszy, o Piaście Kołodzieju, jego żonie Rzepisze i synu Ziemowicie, odbyli spacer po Nadgoplańskim Parku 1000-lecia, zwiedzali romańską Kolegiatę i Mysią Wieżę.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Grodu Piasta
2014-06-20
2014-06-19

Bliżej Rosji

Dnia, 18 czerwca odbyła się wycieczka do Torunia w ramach projektu „Bliżej Rosji”. Uczniowie cały rok czynnie uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach, które na celu miały propagowanie języka rosyjskiego oraz szerzenie kultury Rosji. Zwieńczeniem tych spotkań był wyjazd do Torunia na wykład, który odbył się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej o: Bliżej Rosji
2014-06-17

Wolontariusze w Środowiskowym Domu Samopomocy w Inowrocławiu

Dnia, 17 czerwca na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy z Inowrocławia grupa wolontariuszy z naszej szkoły (K. Pułaczewska, Z. Gralak, M. Broniszewska, A. Kułakowska) pod opieką p. K. Stachowiak zorganizowała zajęcia edukacyjne dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Czytaj więcej o: Wolontariusze w Środowiskowym Domu Samopomocy w Inowrocławiu
2014-06-17

XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu

Dnia, 14 czerwca Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” zorganizowało  XIII Integracyjną Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w  Hali Widowiskowo – Sportowej w Inowrocławiu. Ideą Spartakiady jest aktywizacja środowisk osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie terapii ruchem. 

Czytaj więcej o: XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu
2014-06-26

Parada Profilaktyczna w Złotnikach Kujawskich

Dnia, 12 czerwca GRUPA „PINESKA” brała udział Paradzie  Profilaktycznej w Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich. Nawiązywała ona  do Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki ogłoszonego przez Komendę Wojewódzką Policji i jego założyciela insp. Grzegorz Jacha.

Czytaj więcej o: Parada Profilaktyczna w Złotnikach Kujawskich
2014-06-17

Bal gimnazjalny

Dnia, 12 czerwca odbył się bal uczniów klas trzecich gimnazjum. Po raz kolejny, uczniowie bawili się poza murami szkoły, w świetlicy wiejskiej w Sławęcinku. Zgodnie z tradycją, na balu obecni byli wychowawcy, grono pedagogiczne i rodzice. Imprezę rozpoczął uroczyście Pan Robert Orczykowski – Dyrektor naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Bal gimnazjalny
2014-06-09

EFEKTY SPECJALNE W FILMIE- LEKCJA W KINIE

Dnia, 9 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. K. Leśniak, p. A. Piaseckiej i p. K. Stachowiak, w ramach edukacji polonistycznej, miała możliowość uczestniczenia w lekcji w kinie, która poświęcona była efektom specjalnym w filmie.

Czytaj więcej o: EFEKTY SPECJALNE W FILMIE- LEKCJA W KINIE