Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2014/2015

2014/2015

Artykuły

2015-07-13

Kujawsko-Pomorski Program Wspierania Rodziny na lata 2014 – 2022. Rodzina jest najważniejsza

W związku z realizacją "Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodziny na lata 2014 – 2022. Rodzina jest najważniejsza" oraz ogłoszeniem roku 2015 Rokiem Jana Pawła II - papieża rodziny, Pan Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprosił dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie na pracę pisemną "Mój ojciec - dobrze być razem".
W poniedziałek 6 lipca 2015 roku, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Wśród nagrodzonych siedmiu laureatów znalazła się  - Klaudia Pułaczewska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku
Nagrodą jest 2-dniowy spływ kajakowy Drwęcą z noclegiem na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, dla par: dziecko - ojciec/opiekun, do zrealizowania w okresie pomiędzy 1 lipca, a 30 września 2015 roku.

Czytaj więcej o: Kujawsko-Pomorski Program Wspierania Rodziny na lata 2014 – 2022. Rodzina jest najważniejsza
2015-06-28

Zkończenie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 26 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku bardzo uroczyście pożegnali ten rok, który obfitował w ciężką pracę, ale przyniósł również wiele sukcesów na różnych polach. Wśród gości, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością byli: zastępca wójta pan Marek Karólewski, przewodnicząca Rady Gminy – pani Krystyna Wysocka, pan Sławomir Kot - kierownik Referatu Inwestycji, pani Barbara Pułaczewska – radna Gminy Inowrocław oraz pan Grzegorz Laskowski – Radny Gminy Inowrocław.

Czytaj więcej o: Zkończenie roku szkolnego 2014/2015
2015-06-26

Dzień sportu. Apel sukcesów.

Dnia 25 czerwca w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku zorganizowany został Dzień sportu połączony z apelem sukcesów.

Czytaj więcej o: Dzień sportu. Apel sukcesów.
2015-06-23

Sukcesy naukowe

Dnia 22 czerwca odbyło się przedwakacyjne posiedzenie Rady Gminy Inowrocław. Sesja Rady miała miejsce w świetlicy wiejskiej w Jacewie. Podczas spotkania nagrodzono uczniów gminy Inowrocław z największymi sukcesami naukowymi. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy 3c Alicja Bernaciak, która osiągnęła najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego – 100%.

Czytaj więcej o: Sukcesy naukowe
2015-06-19

Bal gimnazjalny

Dnia, 19 czerwca odbył się bal uczniów klas trzecich gimnazjum. Po raz kolejny, uczniowie bawili się poza murami szkoły, w świetlicy wiejskiej w Sławęcinku. Zgodnie z tradycją, na balu obecni byli wychowawcy, grono pedagogiczne i rodzice. Imprezę rozpoczął uroczyście Pan Robert Orczykowski – Dyrektor naszej szkoły wraz z rodzicami.
Zabawa była bardzo udana, czemu sprzyjały niewątpliwie piękne kreacje dziewcząt, eleganckie stroje chłopców i wspaniała muzyka.
Mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci naszego gimnazjum nawet po latach będą wspominać swój pierwszy bal z sympatią i wzruszeniem.

Czytaj więcej o: Bal gimnazjalny
2015-06-19

POSZUKIWANIA MOTYWU I OCZEKIWANIA NA SPRZYJAJĄCE ŚWIATŁO TO GŁÓWNE WALORY ZDJĘĆ LAUREATÓW

Dnia, 18 czerwca w ZSzP nr 4 w Inowrocławiu został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego” pod patronatem  Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. 

Czytaj więcej o: POSZUKIWANIA MOTYWU I OCZEKIWANIA NA SPRZYJAJĄCE ŚWIATŁO TO GŁÓWNE WALORY ZDJĘĆ LAUREATÓW
2015-06-18

Próbny egzamin gimnazjalny klas II

W dniach 15-17 czerwca  2015r. uczniowie klas drugich pisali próbny egzamin gimnazjalny. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i  języka obcego nowożytnego.

Czytaj więcej o: Próbny egzamin gimnazjalny klas II
2015-06-16

Bliżej Rosji

Dnia, 15 czerwca uczniowie z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku udali się na wycieczkę do Torunia w ramach projektu „Bliżej Rosji”.  Najpierw gimnazjaliści wraz z opiekunami wybrali się na spacer po starówce miasta, a później byli zaproszeni na wykład na Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Uczniowie cały rok czynnie uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach, które na celu miały propagowanie języka rosyjskiego oraz szerzenie kultury Rosji.

Czytaj więcej o: Bliżej Rosji
2015-06-12

1 Rajd Rowerowy gimnazjalistów

Dnia 12 czerwca grupa uczniów pod opieką p. M. Halik i p. K. Stachowiak wzięła udział w rajdzie rowerowym na trasie Sławęcinek-Sójkowo-Radłówek-Pławin-Turlejewo-Helenowo-Tuczno.

Czytaj więcej o: 1 Rajd Rowerowy gimnazjalistów
2015-06-11

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - „Liga Zadaniowa”

Dnia 9 czerwca w Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu został rozstrzygnięty wojewódzki  konkurs matematyczny organizowany przez UMK w Toruniu - „Liga Zadaniowa”. W tym trzyetapowym konkursie uczestniczyły uczennnice naszej szkoły z klasy IIb  Agnieszka Pryka  i Zuzanna Gralak.

Czytaj więcej o: Wojewódzki Konkurs Matematyczny - „Liga Zadaniowa”