Próbny egzamin gimnazjalny klas II

W dniach 15-17 czerwca  2015r. uczniowie klas drugich pisali próbny egzamin gimnazjalny. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i  języka obcego nowożytnego.

Pierwszego dnia gimnazjaliści sprawdzali swoją wiedzę z zakresu języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza dotyczyła zadań z zakresu matematyki oraz zadań z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Trzeciego dnia uczniowie pisali próbny egzamin z  języków – angielskiego i rosyjskiego. Możliwość sprawdzenia się w zakresie obu języków obcych będzie podpowiedzią i ułatwieniem na wrzesień, kiedy gimnazjaliści będą musieli zadeklarować, który język wybrać ostatecznie na egzamin gimnazjalny. Egzamin obejmuje wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej. Teraz pozostaje już tylko czekać na wyniki. Trzymamy kciuki!