Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2014/2015 / Bliżej Rosji

Bliżej Rosji

Dnia, 15 czerwca uczniowie z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku udali się na wycieczkę do Torunia w ramach projektu „Bliżej Rosji”.  Najpierw gimnazjaliści wraz z opiekunami wybrali się na spacer po starówce miasta, a później byli zaproszeni na wykład na Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Uczniowie cały rok czynnie uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach, które na celu miały propagowanie języka rosyjskiego oraz szerzenie kultury Rosji.

Zwieńczeniem tych spotkań był wyjazd do Torunia na wyżej wspomniany wykład. Profesorowie z filologii rosyjskiej UMK przygotowali bardzo ciekawą  prezentację na temat tradycji i wierzeń rosyjskich oraz postarali się wspólnie z gimnazjalistami odpowiedzieć na pytanie; „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Organizatorzy przygotowali  również niezwykłe ciekawostki na temat Rosji, o których nie można usłyszeć na lekcjach. Uczniowie zgodnie twierdzili, że wykład był bardzo ciekawy i pouczający. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Joanna Orczykowska i p. Anna Piasecka.