Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2015/2016

2015/2016

Artykuły

2016-08-29

NOC WARSZTATÓW TEATRALNYCH

NOC WARSZTATÓW TEATRALNYCH
W dniach 28-29 czerwca grupa teatralna PINESKA pod opieką Anny Drzewieckiej i Agnieszki Kwiatkowskiej brała udział w warsztatach teatralnych, które prowadził Tomasz Bieliński- aktor teatru Iluzjonista w Warszawie. Noc spędzona w szkole dostarczyła nam wiele emocji i dobrej zabawy. 

Czytaj więcej o: NOC WARSZTATÓW TEATRALNYCH
2016-06-26

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 24 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku bardzo uroczyście pożegnali ten rok, który obfitował w ciężką pracę, ale przyniósł również wiele sukcesów na różnych polach.

 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
2016-07-03

Dzień sportu. Apel sukcesów.

Dnia 23 czerwca w naszym gimnazjum zorganizowany został Dzień sportu połączony z apelem sukcesów. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak, kierownik GZEAS w Gminie Inowrocław pani Małgorzata Makowiecka oraz przedstawiciel firmy elektroenergetycznej, który wręczył nagrody w konkursie "102 km do bezpieczeństwa (energetycznego)".

Czytaj więcej o: Dzień sportu. Apel sukcesów.
2016-06-26

Uczniowie napisali list do królowej Elżbiety II

Uczniowie klasy I A: Zuzia Kozłowska, Dawid Pietruszyński i Michał Pietrzak na zajęciach
kółka języka angielskiego wraz z panią Agnieszką Długopolską napisali list do
królowej Elżbiety II
.
Czytaj więcej o: Uczniowie napisali list do królowej Elżbiety II
2016-06-23

Grupa teatralna „Pineska”

Grupa teatralna „Pineska” z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku  w składzie: Marzena Broniszewska, Zuzanna Gralak, Wiktoria Napierała, Zuzanna Woźniak, Iga Błaszczyk, Aleksandra Tomaszewska, Michał Piotrowski, Kamil Szałecki, Michał Jankowski, Martyna Wasilewska, Natalia Nalewajska,  prowadzona przez p. Annę Drzewiecką i p. Agnieszkę Kwiatkowską   zakwalifikowała się do VIII Wojewódzkiego Profilaktycznego Festiwalu Teatralnego „poPaTrz” organizowanego pod patronatem KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY, STAROSTY INOWROCŁAWSKIEGO i IMPRESARIATU PROGRAMU PaT. Festiwal odbędzie się 23 września 2016 roku. Całej grupie gratulujemy i już trzymamy za nich kciuki.

Czytaj więcej o: Grupa teatralna „Pineska”
2016-06-21

Bliżej kultury i sztuki

Dnia 21 czerwca klasy Ic i IIIb  pod opieką p. K. Stachowiak i M. Czerniak udały się na wycieczkę, której celem była realizacja projektu „Na ludowo” w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa  narodowego dotowanego przez Wójta Gminy Inowrocław. 

Czytaj więcej o: Bliżej kultury i sztuki
2016-06-16

Wycieczka uczniów klasy IIIb do Prasłowiańskiego Gaju

W piątek 10 czerwca klasa III b Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku gościła w Parku Rozrywki i Edukacji w Łojewie. Na czas pobytu w Gaju uczniowie przebrali się w słowiańskie stroje. Młodzież wysłuchała opowieści Wiedźmy o życiu i wierzeniach Słowian, a następnie przystąpiła do zabaw zorganizowanych na terenie Prasłowiańskiego Gaju. Gimnazjaliści m.in. łowili ryby, strzelali z łuku i szukali skarbu na podstawie zapisów runicznych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, świadczący o zdobyciu tytułu „ WOJA SŁOWIAŃSKIEGO ”. Po zakończeniu konkurencji zasiedliśmy przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski. Pożegnaliśmy się piosenką i puszczoną w krąg iskierką przyjaźni. Zabawa była znakomita ! Dziękujemy Panu Wójtowi Tadeuszowi Kacprzakowi za udostępnienie autokaru, celem bezpiecznego dojazdu na miejsce naszej klasowej wycieczki, Państwu Elżbiecie i Zenonowi Lewandowskiemu za przygotowane dla nas atrakcje oraz Pani Alinie Liersz- Gajewskiej za niezwykle interesującą, edukacyjną opowieść o życiu Słowian.

Uczniowie i wychowawca klasy III b

 

 

Czytaj więcej o: Wycieczka uczniów klasy IIIb do Prasłowiańskiego Gaju
2016-06-22

KONFERENCJA - BY RATOWAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ PRZED ZAGROŻENIAMI, TRZEBA ROZMAWIAĆ I WSKAZYWAĆ IM SPOSOBY ICH UNIKANIA

Dnia 8 czerwca młodzież naszej szkoły brała udział w konferencji zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu na temat: „BY RATOWAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ PRZED ZAGROŻENIAMI, TRZEBA ROZMAWIAĆ I WSKAZYWAĆ IM SPOSOBY ICH UNIKANIA”. Przebieg konferencji miał formę wykładów, prezentacji oraz filmów i spotów.Czytaj więcej o: KONFERENCJA - BY RATOWAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ PRZED ZAGROŻENIAMI, TRZEBA ROZMAWIAĆ I WSKAZYWAĆ IM SPOSOBY ICH UNIKANIA
2016-06-06

Spotkanie poetyckie po rosyjsku

Dnia 3 czerwca uczennice Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku wraz z opiekunem p. Anną Piasecką wzięły udział w spotkaniu poetyckim w języku rosyjskim. Spotkanie dla gimnazjalistów z powiatu inowrocławskiego, zorganizowane zostało przez panią Izabelę Majewską – nauczycielkę języka rosyjskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Czytaj więcej o: Spotkanie poetyckie po rosyjsku
2016-05-30

Wykopaliska archeologiczne

Dnia 25 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Śledzińskiej, kierownika prac archeologicznych, nasi uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się wykopaliskom archeologicznym, wykonywanych w sąsiedztwie naszej szkoły. O swojej pracy i odkryciach opowiedział uczniom Pan Jakub Śledziński, który oprowadził nas po wykopaliskach. Niezwykła lekcja historii na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Czytaj więcej o: Wykopaliska archeologiczne