Wycieczka uczniów klasy IIIb do Prasłowiańskiego Gaju

W piątek 10 czerwca klasa III b Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku gościła w Parku Rozrywki i Edukacji w Łojewie. Na czas pobytu w Gaju uczniowie przebrali się w słowiańskie stroje. Młodzież wysłuchała opowieści Wiedźmy o życiu i wierzeniach Słowian, a następnie przystąpiła do zabaw zorganizowanych na terenie Prasłowiańskiego Gaju. Gimnazjaliści m.in. łowili ryby, strzelali z łuku i szukali skarbu na podstawie zapisów runicznych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, świadczący o zdobyciu tytułu „ WOJA SŁOWIAŃSKIEGO ”. Po zakończeniu konkurencji zasiedliśmy przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski. Pożegnaliśmy się piosenką i puszczoną w krąg iskierką przyjaźni. Zabawa była znakomita ! Dziękujemy Panu Wójtowi Tadeuszowi Kacprzakowi za udostępnienie autokaru, celem bezpiecznego dojazdu na miejsce naszej klasowej wycieczki, Państwu Elżbiecie i Zenonowi Lewandowskiemu za przygotowane dla nas atrakcje oraz Pani Alinie Liersz- Gajewskiej za niezwykle interesującą, edukacyjną opowieść o życiu Słowian.

Uczniowie i wychowawca klasy III b