Bliżej kultury i sztuki

Dnia 21 czerwca klasy Ic i IIIb  pod opieką p. K. Stachowiak i M. Czerniak udały się na wycieczkę, której celem była realizacja projektu „Na ludowo” w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa  narodowego dotowanego przez Wójta Gminy Inowrocław.

Uczniowie zwiedzili Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.Tam  mieli okazję zobaczyć wystawę prac studenckich zrealizowanych w roku akademickim 2015/2016, w poszczególnych zakładach wydziału.
Wernisaż dawał możliwość zapoznania się ze specyfiką Wydziału Sztuk Pięknych i jego różnorodnością  na kierunkach: Grafika, Malarstwo, Rzeźba, Edukacja Artystyczna, Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna,  Architektura Wnętrz oraz Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki.

Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, gdzie uczniowie zapoznali się z historią i kulturą Inowrocławia, poznali ciekawostki z życia i twórczości Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego.
Najważniejszy cel naszego projektu to stymulowanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego naszej młodzieży szkolnej.