Psycholog szkolny

Specyfika pracy psychologa w szkole polega na dużej różnorodności, co wymaga od psychologa szerokiego spektrum umiejętności i podejmowanych działań. Mają one charakter: diagnostyczny, terapeutyczny, psychoedukacyjny, wychowawczy, profi­laktyczny, interwencyjny, mediacyjny i organizacyjny. Zadania podejmowane przez psychologa w szkole są złożone, gdyż dotyczą ucznia, zespołu klasowego oraz nauczy­cieli i rodziców. Wszystkie służą – w bliższej czy dalszej perspektywie – budowaniu dobrych relacji w szkole.

Psychologiem szkolnym  jest pani mgr Monika Liss.

GODZINY PRACY PSYCHOLOGA

8.00 - 8.55;  11.35 - 13.35

piatek 8.00 - 8.55

Kontakt telefoniczny (52-357-24-59 sekretariat szkoły).

Do zadań psychologa należy w szczególności:

1. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących uczniów, w tym diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.
2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określanie odpowiedniej formy pomocy psychologiczno - pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.
3. Zapewnienie uczniom doradztwa w zakresie wyboru kierunku kształcenia i zawodu.
4. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
5. Wspieranie wychowawców klas oraz zespołów wychowawczych i innych zespołów problemowo - zadaniowych w działaniach wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki.
6. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy psychologicznej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.
7. Ścisła współpraca z Poradnią Psychologiczną - Pedagogiczną w Inowrocławiu, innymi poradniami specjalistycznymi, GOPS w zakresie planowanych do realizacji metod i form pomocy udzielanej uczniom, rodzicom, nauczycielom.

SZANOWNI RODZICE/OPIEKUNOWIE
Psycholog pomoże, gdy chcecie Państwo lepiej zrozumieć swoje dziecko, polepszyć kontakt z nim i umieć wspierać je w trudnym okresie dorastania.

Zapraszam do kontaktu!