Wojewódzki Konkurs Matematyczny - „Liga Zadaniowa”

Dnia 9 czerwca w Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu został rozstrzygnięty wojewódzki  konkurs matematyczny organizowany przez UMK w Toruniu - „Liga Zadaniowa”. W tym trzyetapowym konkursie uczestniczyły uczennnice naszej szkoły z klasy IIb  Agnieszka Pryka  i Zuzanna Gralak.

Możemy pochwalić się odniesionym sukcesem. Po bardzo zaciętej walce wyróżnienie otrzymała Agnieszka Pryka (opiekun: Halina Janowska).
Zadania na konkursie były bardzo trudne. Oto jedno z nich (zachęcamy do rozwiązania): Dziadek i babcia mają razem 140 lat. Po ile lat ma każde z nich, jeżeli dziadek ma dwa razy tyle lat, ile babcia miała wtedy, gdy dziadek miał tyle ile babcia ma teraz?