Wycieczka do Torunia w ramach projektu „Bliżej Rosji”

Dnia 12.06.2013r. odbyła się wycieczka do Torunia w ramach projektu „Bliżej Rosji”. Uczniowie cały rok czynnie uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach, które na celu miały propagowanie języka rosyjskiego oraz szerzenie i zapoznawanie się z kulturą Rosji. Zwieńczeniem tych spotkań był wyjazd do Torunia na wykład, który odbył się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Temat naszego spotkania – „Petersburg kiedyś i dziś”, przybliżył nam historię powstania tego pięknego miasta oraz pokazał zabytki i interesujące miejsca Petersburga.

Organizatorzy w ciekawy sposób przybliżyli również niezwykłe ciekawostki na temat Rosji, o których nie można przeczytać w podręczniku! Po wykładzie uczniowie wybrali się na spacer po starówce Torunia, zwiedzali i i relaksowali się...