Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2012/2013

2012/2013

Artykuły

2013-06-05

Dożynki Sołeckie w Sławęcinku

Dnia 1 września, Sławęcinek był kolejną miejscowością w gminie Inowrocław, gdzie odbyły się sołeckie dożynki. W organizację uroczystości zaangażowali się rolnicy, sołtys i proboszcz z parafii św. Józefa w Inowrocławiu. Aktywnie włączyło się również nasze gimnazjum, które przygotowało wspaniały program artystyczny pod opieką p. M. Czerniak i p. K. Stachowiak.
Na zakończenie imprezy zaserwowano wyborny poczęstunek. Dożynki zakończyła taneczna zabawa.

Czytaj więcej o: Dożynki Sołeckie w Sławęcinku
2012-09-08

VII Targi Młodych w Inowrocławiu

W sobotę  2 września w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyły się już po raz VII Targi Młodych. Na hali zaprezentowało się ponad 40 wystawców z Inowrocławia i okolic, którzy chcieli przekazać coś ciekawego młodym ludziom. Niezabrakło też i naszej szkoły (Małgorzata Lewandowska, Agnieszka Marjanowska, Karolina Czyrzniak - opiekunowie p. K. Stachowiak, p. J. Orczykowska i p. S. Malicki).

Główną i najważniejszą atrakcją był darmowy skok na bungee. Przed halą można było oglądać popisy ekstremalnej jazdy na rolkach, desce i BMX. Można było również wspinać się po ściance. Inowrocławskie szkoły sztuk walki przygotowały pokazy Capoeira Cecab, MMA oraz Karate i wiele więcej.

Czytaj więcej o: VII Targi Młodych w Inowrocławiu
2012-09-03

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września o godz. 9.oo. Na uroczystym apelu spotkali się wszyscy nauczyciele i uczniowie.
Uroczystość rozpoczęcia nowego roku  szkolnego  zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Inowrocław p. Tadeusz Kacprzak, który powiedział kilka ciepłych słów do uczniów i grona pedagogicznego. W gronie przemawiających był także p. dyrektor, który obok podania wielu spraw organizacyjnych, skierował znaczące pouczenia i życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych zostali  zapoznani z kadrą pedagogiczną naszej szkoły.

Życzymy wszystkim uczniom samych piątek i szóstek w  roku szkolnym 2012/2013.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
2012-09-23

XI Międzynarodowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

W sobotę 8 września, 25 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. K. Stachowiak, p. A. Malak, p. A. Kwiatkowską, p. A. Drzewiecką, p. H. Janowską, p. J. Kubiakiem, p. M. Przybylską oraz p. D. Kozłowską po raz drugi wzięło udział w XI Międzynarodowej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu. W imprezie uczestniczyło ponad 300 niepełnosprawnych zawodników z całej Polski, by walczyć o medale.

Czytaj więcej o: XI Międzynarodowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
2012-09-14

Sprzątanie Świata - Polska 2012

W dniu 14 września nasze Gimnazjum wzorem ubiegłych lat włączyło się w akcję „Sprzątanie Świata 2012”. Został posprzątany teren wokół szkoły tj. dziedziniec, boisko i parking oraz odcinek  drogi powiatowej (rowy) w kierunku Inowrocławia do przystanku autobusowego w Sławęcinku. Gimnazjaliści zbierali plastiki, puszki aluminiowe, szkło, papier. Korzystali z rękawiczek i worków przeznaczonychi na różne odpady.

Czytaj więcej o: Sprzątanie Świata - Polska 2012
2012-09-24

Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Biegach Przełajowych

19 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Biegach Przełajowych.
Naszą szkołę reprezentowali pod opieką pani Justyny Dreliszak i pana Piotra Nijaka:
Joanna Macioszek kl. Ic (IV miejsce)
Sandra Bykowksa kl. IIc (VII miejsce
Agnieszka Mucek kl. IIId (XV miejsce)
Mikołaj Bochat kl. IIIa (VIII miejsce)
Mikołaj Małek kl. IIIb (XVIII miejsce)
Bartosz Mausiak kl. IIIa (XV miejsce).


Czytaj więcej o: Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Biegach Przełajowych
2012-09-24

Spotkanie z misjonarzami

21 września na zaproszenie pani Bernadetty Lewandowskiej przybyli do naszej szkoły misjonarze pracujący na misjach w Afryce. Spotkanie odbyło się w świetlicy, wzięli w nim udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaksicach. Spotkanie było bardzo ciekawe, misjonarze nie tylko odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, ale także dawali młodzieży wskazówki w jaki sposób oni dziś mogą świadczyć o Chrystusie.

Czytaj więcej o: Spotkanie z misjonarzami
2012-09-24

Biwak integracyjny dla klas pierwszych

W dniach 21-22.09.2012r. w naszej szkole odbył się biwak integracyjny dla klas pierwszych. Uczestniczyło w nim 46 uczniów, wychowawcy klas pierwszych: pani Agnieszka Kwiatkowska, pani Katarzyna Leśniak i pan Janusz Kubiak oraz pedagog pani Anna Drzewiecka i psycholog szkolny pani Hanna Mielcarek. W programie biwaku były: zajęcia integracyjne z wychowawcami klas, otrzęsiny, dyskoteka i zajęcia sportowe. Otrzęsiny zostały przygotowane przez panią Katarzynę Stachowiak i Samorząd Uczniowski, a rozgrywki sportowe przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego pani Justyna Dreliszak i pan Piotr Nijak. W biwaku uczestniczył dyrektor szkoły pan Robert Orczykowski, który zasiadał w jury podczas otrzęsin, a na koniec biwaku wręczył każdemu uczniowi Certyfikat Dzielnego Żaka. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Barbary Szumlas i pani Agnieszki Bernackiej za przygotowanie posiłku dla uczniów.

Czytaj więcej o: Biwak integracyjny dla klas pierwszych
2012-10-03

Podsumowanie programu grantowego „Jest takie miejsce… Smaki zapachy i kolory Kujaw”

W roku szkolnym 2011/2012 młodzież Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku pod kierunkiem mgr K. Stachowiak, mgr M. Czerniak i mgr A. Kwiatkowskiej uczestniczyły w realizacji projektu „Jest  takie miejsce… Smaki zapachy i kolory Kujaw”, nad którym patronat objęła fundacja BZ WBK.
Projekt ten cieszył się dużym zainteresowaniem i popularnością zarówno w środowisku szkolnym, jak i lokalnym. Realizacja poszczególnych zadań pozwoliła gimnazjalistom zgłębić wiedzą o regionie i jego mieszkańcach, budziła i rozwijała uczucia lokalnego patriotyzmu, kształtowały postawy obywatelskie. 

Czytaj więcej o: Podsumowanie programu grantowego „Jest takie miejsce… Smaki zapachy i kolory Kujaw”
2012-10-01

VIII Inowrocławskie Manewry Harcerskie

W dniach 28-29 września nasza 21 DH "SŁOWIANIE" im. Zawiszy Czarnego wzięła udział w kolejnych manewrach harcerskich.

Czytaj więcej o: VIII Inowrocławskie Manewry Harcerskie