Kwadrans na książkę

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich nasza biblioteka szkolna przygotowała dla młodzieży z Zespołu Szkół im. M. Kotańskego z Inowrocławia spotkanie, które tematycznie związane było właśnie z książką, a mianowicie z budową książki.

Mówiliśmy między innymi co to okładka, trzon książki oraz co to jest obwoluta i do czego jest wykorzystywana. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem "Czytaj z nami - projekt okładki do ulubionej książki". Wyróżnienie otrzymał Radomir Kałaczyński. Gratulujemy. Spotkanie było bardzo udane, młodzież zdobyła wiele nowych informacji, które na pewno im się przydadzą.
Inicjatorem spotkania była p. Ewa Bryl i p. K. Stachowiak.