Kwalifikacje Grup Teatralnych na V Profilaktyczny Festiwal Teatralny „poPaTrz”

Grupa teatralna „Pineska” działająca w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku, prowadzona przez pedagoga szkolnego Annę Drzewiecka i nauczyciela Agnieszkę Kwiatkowską, wzięła udział w Kwalifikacjach do V Profilaktycznego  Festiwalu Teatralnego „poPaTrz”.
Uczniowie pod opieką w/w opiekunów oraz we współpracy z panią Magdaleną Czerniak przygotowali spektakl o tematyce profilaktycznej pt. „Aniele, Stróżu moich rodziców”.

Protokół Komisji Artystycznej z kwalifikacji Grup Teatralnych na V Profilaktyczny Festiwal Teatralny „poPaTrz”

Komisja Artystyczna w składzie:

Tomasz Bieliński – Przewodniczący – aktor, reżyser, członek Impresariatu PaT,
Danuta Łazur – Koordynator V PFT „poPaTrz”,
Anna Staszak – Absolwentka Kulturoznawstwa i PSEiPT w Toruniu,
Eryk Pasternak – Lider Teatru AZYL i Grupy PaT w Inowrocławiu,
Azylanci – Bartosz Gajewski, Aleksandra Kowalczyk, Wojciech Szarzyński, Daria Tęcza, Mikołaj Kusal, Marta Sobczyńska, Michał Łazur
po burzliwych i trudnych obradach nad zgłoszonymi spektaklami podjęła decyzję o zakwalifikowaniu dziewięciu Grup Teatralnych na V Wojewódzki Profilaktyczny Festiwal Teatralny „popatrz:
1. Bezimienni
2. Grupa z Chełmna
3. Grupa ze Świekatowa
4. Impuls
5. Kamago
6. Lucarna
7. Pineska
8. Profile
9. Zakręt 3
Udział grupy w festiwalu poprzedziły liczne próby, które odbywały się na terenie Jednostki Wojskowej 1523, 2. Pułku Komunikacyjnego w Inowrocławiu. Swój talent aktorski uczniowie szlifowali pod uważnym okiem pana Andrzeja Antczaka oraz członków jego grupy teatralnej „Azyl” działającej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. W trakcie warsztatów uczniowie i nauczyciele:
przełamywali swoją wstydliwość,
uruchomiali swój głos i ciało,
uczyli się używać swych emocji,
uczyli się interpretacji tekstu,
uruchomiali wyobraźnię m.in. poprzez szereg ćwiczeń z nadawaniem przedmiotom i sytuacjom nowych znaczeń,
pracowali nad głosem, odszukując jego naturalną siłę.
Zajęcia z aktorem Andrzejem Antczakiem i Tomaszem Bielińskim w znacznym stopniu przyczyniły się do wzbogacenia naszego warsztatu aktorskiego.