V Profilaktyczny Festiwal Teatralny „poPaTrz”

Grupa teatralna „Pineska” działająca w naszej szkole wzięła udział w  V Profilaktycznym Festiwalu Teatralnym „poPaTrz”,  który odbył  się  dnia 7 czerwca 2013 roku w MDK „Pszczółka” w Inowrocławiu. Festiwal został zorganizowany pod patronatem Starosty Inowrocławskiego, Kuratora Kujawsko-Pomorskiego oraz Impresariatu Programu „Profilaktyka a Ty”.

Oto zespoły biorące udział w festiwalu:

Nazwa grupy, szkoła

Tytuł spektaklu

BEZIMIENNI, Gimnazjum nr4
Inowrocławiu

‘Inni’

ECHO, Gimnazjum w Świekatowie

‘Przystanek prawdy’

IMPULS,

Bydgoszcz, Gimnazjum nr35
Bydgoszczy

‘Odlot’

KAMAGO BIS, Gimnazjum
Pakości

'Reminiscencje: na zdrowie!'

LUCARNA, Gimnazjum nr1
Barcinie

'Mały miś, czyli jak poskładać wszystko na nowo'

PARASOL,
Katolickie Gimnazjum Księży Palotynów
Chełmnie

‘Pass’

PINESKA,
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w
Sławęcinku

'Aniele Stróżu moich rodziców'

PROFILE,

ZSGiLO
Dobrzejewicach

'My z pierwszej połowy XX wieku'

ZAKRĘT 3,
Gimnazjum nr1 im. Mikołaja Kopernika w
Kruszwicy

‘Ćpana pułapka’

PREZENTACJE FESTIWALOWE OCENIAŁO JURY W SKLADZIE:
Grzegorz Jach – Szef Ogólnopolskiego Programu „Profilaktyka a Ty” (przewodniczący)
Jarosław Chojnacki – polski muzyk, pieśniarz, kompozytor, wykonawca piosenki literackiej
Kamila Bialik – teatrolog z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Izabela Lewicka-Woszczak z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu
Kamil Szczudliński – Azylant
Po burzliwych obradach Jury  zadecydowało o przyznaniu:
WYRÓŻNIENIA za propagowanie profilaktyki rówieśniczej poprzez teatr dla:
1. Grupy teatralnej IMPULS z Gimnazjum nr 35 w Bydgoszczy za spektakl "Odlot".
2. Grupy teatralnej LUCARNA z Gimnazjum nr 1 w Barcinie za spektakl "Mały miś - czyli jak poskładać wszystko na nowo".

3. Grupy teatralnej PINESKA z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku za spektakl "Aniele, Stróżu moich rodziców".
4. Grupy teatralnej PROFILE z ZSG i LO w Dobrzejewicach za spektakl "My z pierwszej poły XXI wieku".

Nagrodę główną – GRAND PRIX otrzymała: GRUPA TEATRALNA PARASOL za spektakl "Pass" z Katolickiego Gimnazjum Księży Pallotynów w Chełmnie

Podczas festiwalu publiczności inowrocławskiego MDK towarzyszyły niesamowite przeżycia, a Organizatorzy Festiwalu nie zawiedli młodzieży, która po raz piąty przyjechała zaprezentować spektakle teatralne z całego województwa.
Naszej grupie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.