Nasze drzewa - nasze skarby

Dnia 24 maja grupa uczniów (Agnieszka Marjanowska, Weronika Kowalska, Kacper Swat zajął II miejsce) pod opieką p. K. Stachowiak i p. J. Orczykowskiej udała się na zajęcia malarskie w plenerze połączone z konkursem, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach.

Plener odbył się w zabytkowym parku w Kobylnikach podczas którego mlodzież miała okazję uczestniczyć w:
- krótkim kursie plastycznym
- wycieczce po zabytkowym parku (zapoznanie się z historią parku, drzewostanem, walorami krajobrazowymi i pomnikami przyrody)
- zajęciach w plenerze
- wystawie poplenerowej
Celem pleneru było zainteresowanie młodzieży otaczającą ich przyrodą, zwrócenie uwagi na wartość przyrodniczą, krajobrazową i plastyczną drzew, budowanie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie wrażliwości estetycznych i zdolności plastycznych.
Patronat nad plenerem obieli: Starosta Powiatu Inowrocławskiego, Burmistrz Kruszwicy, Wójt Gminy Inowrocław i Nadgoplański Park Tysiąclecia.