Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas VI

Liczby rządzą światem – Euklides

Właśnie tymi słowami w dniu 15  maja rozpoczęło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego  dla uczniów  klas szóstych.  W tym roku była to już jedenasta  edycja tego konkursu, a od dziewięciu  lat patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Inowrocław. Nad przebiegiem konkursu czuwały jak co roku panie Halina Janowska i Anna Kędzierska.

Na początku uczniowie klasy IIb zaprezentowali  swoje zdolności matematyczno-aktorskie w krótkim przedstawieniu pt. „Kłótnia liczb”.
Największe jednak emocje nastąpiły w momencie odczytania przez panią Halinę Janowską laureatów i finalistów konkursu. Nagrody i dyplomy  wręczał pan Marek Karólewski –  Zastępca Wójta Gminy Inowrocław i pan dyrektor Robert Orczykowski.
Laureatami zostali :
I miejsce – Mateusz Fiutak (SP Tupadły), Dominik Ziębicki ( SP Turzany)
II miejsce – Marta Domańska (SP Orłowo)
III miejsce – Joanna Kałaczyńska ( SP Jaksice)
Tytuł finalisty otrzymali:
Radosław Woźniak, Wiktoria Kupiec – IV miejsce ( SP Jaksice)
Kornek Szustka - V miejsce (SP Góra)
Marta Rygielska i Natalia Oczkowska ( SP Góra), Mikołaj Safian (SP Jaksice), Dorota Najman i Olga Wierzbicka ( SP Turzany).
Po finalistach została wręczona nagroda specjalna „ Mistrz elegancji w rozwiązywaniu zadań”. W tym roku  ten zaszczytny tytuł otrzymał uczennica  SP w Orłowie  Marta Domańska.
Nagrodzonym bardzo podobały się nagrody – aparaty cyfrowe, odtwarzacz MP4, kalkulatory.
Na koniec uroczystości zostały wręczone podziękowania wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali ( jak co roku z ogromnym zaangażowaniem) uczniów do konkursu. Podziękowania otrzymali: Anna Kowalska (SP Góra), Anna Kwiatkowska i Ewa Dalewska (SP Jaksice), Katarzyna Różańska (SP Turzany), Ewa Stranc (SP Orłowo), Małgorzata Pawłowska (SP Tupadły).