Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej w Inowrocławiu

Uczniowie klasy II b wraz z opiekunem, nauczycielką historii i języka polskiego Panią Aliną Malak, uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji regionalnej na bazie warsztatu informacyjno - bibliograficznego w  Bibliotece Pedagogicznej w Inowrocławiu.

Lekcje prowadziły Panie: Beata Kotlarek i Grażyna Wróblewska. Uczniowie zapoznali się między innymi z budową i zawartością Kartoteki Regionalnej, wyszukiwaniem informacji dotyczących miasta, regionu i ludzi z nim związanych. Poznali zasady wyszukiwania informacji w katalogu on-line OPACWWW oraz zbiory Biblioteki z działu Regionaliów. Po zajęciach uczniowie zwiedzili zaplecze Biblioteki, tj. magazyny i dział opracowania zbiorów.