Spotkanie profilaktyczne z Gabrielem Fleszarem

Dnia 13.03.2013r. w Gimnazjum w Sławęcinku  odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły  i uczniów Gimnazjum w Żalinowie z Gabrielem Fleszarem – polskim muzykiem, piosenkarzem oraz aktorem , znanym z głównej roli w filmie pt. „Sezon na leszcza”.

Tematyka spotkania dotyczyła problemu uzależnień. Uzależnienia od nikotyny, narkotyków, alkoholu czy innych substancji psychoaktywnych stają się coraz większym zagrożeniem dla współczesnej młodzieży. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się nałogów wśród młodych ludzi, szczególnie ważna jest profilaktyka. Ma ona na celu kształtowanie w nas dojrzałości i asertywności. Przede wszystkim ma ona jednak uświadomić nam szkodliwość substancji uzależniających.