Fizyka dla każdego

Zakończył się cykl wykładów z pokazami doświadczeń dla uczniów gimnazjów, w ramach programu „Spotkania z fizyką”. Cykl corocznie organizuje Polskie Towarzystwo Fizyczne.
Wykłady odbywają się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czterech z pięciu organizowanych spotkań.

Na wykładach uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, np.: Dlaczego twierdzimy, że substancje składają się z cząsteczek?

Odwiedzając Toruń, zawsze pamiętamy o Mikołaju Koperniku. Podążając śladami Patrona naszego gimnazjum, zwiedziliśmy najciekawsze miejsca związane z tym słynnym astronomem. Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Kozłowska.