Sławęcinek sięgnął za ocean!

Grupa uczniów klasy IIb po kilku miesięcznej korespondencji e-mail'owej z grupą młodzieży ze szkoły w Stanach Zjednoczonych, rozwinęła swoją współpracę z tamtejszą placówką.

Uczniowie wysłali do swoich anglojęzycznych kolegów własnoręcznie pisane listy i w końcu otrzymali odpowiedź za pomocą poczty tradycyjnej. Po otwarciu przesyłki uśmiech z twarzy młodzieży długo nie znikał. Lekcja języka angielskiego tego dnia była pełna emocji. Ponadto przesyłka zawierała codzienne czasopismo amerykańskie. Nadszedł czas na nasz krok. Oprócz szkoły za oceanem grupa uczniów tej klasy współpracuje także z uczniami z Turcji jak i wkrótce Sri Lanki. Kolejnym krokiem dla placówek będzie podpisanie dokumentu współpracy. Nad całością tych zajęć czuwa nauczyciel języka angielskiego pan Sławomir Malicki.