"Chleb, który żywi i zachwyca, który się w krew narodu zmienia..." - aktorskie czytanie "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza

Dnia 20.11.2012r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs na najciekawszą interpretację wybranych fragmentów "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza. Brali w nim udział uczniowie klasy Ib, IIb, IIIa iIIIb. Gimnazjaliści klasy IIIa: Karolina Czyrzniak i Weronika Kowalska przygotowały i przedstawiły prezentację multimedialną nt. życia i twórczości A. Mickiewicza. Następnie czytano wybrane fragmenty naszej epopei narodowej.

Na podium dla zwycięzców stanęły: Agata Piotrowska (IIIb), Sandra Bazelewska (IIb) oraz Angelika Bazelewska (Ib). Nad organizacją i przebiegiem uroczystości literackiej czuwały mgr M. Czerniak i mgr K. Stachowiak. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejne spotkanie z lekturą.