Pamiętajmy o tych którzy odeszli ...

Uroczystość Wszystkich Świętych wywodzi się głównie z czci oddawanej męczennikom, którzy oddali swoje życie dla Chrystusa, a których nie wspomniano ani w martyrologiach miejscowych, ani w kanonie Mszy Świętej.
Pierwszy dzień listopada jest w Polsce dniem wolnym od pracy, co powoduje, że wielu ludzi przychodzi na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się. Jest to też święto obchodzone przez część innych systemów wyznaniowych, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe, mający być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.

Następnego dnia po Wszystkich Świętych (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych (Zaduszki). Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata.

Dlatego  dn. 30 października Samorząd Uczniowski (pod opieką p. K. Stachowiak i p. J. Orczykowskiej) uporządkował grób Nieznanego Żołnierza (miejski cmentarz w Inowrocławiu) i uczcił to miejsce pamięci zapaleniem zniczy i złożeniem kwiatów. Była to forma oddania czci poległym w obronie Ojczyzny.