Pasowanie na czytelnika

W piątek najmłodsi czytelnicy naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku.  Gościem specjalnym był pan dyrektor Robert Orczykowski, który  w swoim wystąpieniu zachęcał do czytania.

Uczniowie kl. I w tym tygodniu brali udział w projekcie edukacyjnym pn. "Tydzień z Astrid Lindgren", który organizowany był w bibliotece szkolnej przez panie Agnieszkę Oreszczenko i Aleksandrę Maj. Tym samym pierwszoklasiści przenieśli się w świat bohaterów książek Astrid Lindgren i przekonali się, że w bibliotece nie musi być nudno. Tego dnia dzieci obejrzały krótką inscenizację o życiu i twórczości Astrid Lindgren i wzięły  udział w Quizie. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia pan dyrektor wręczył każdemu uczniowi okolicznościowy dyplom. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.