Tydzień z Astrid Lindgren – dzień I

Z okazji przypadającej w 2017 roku 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Przygoda z Astrid”, który zorganizowany został przez Wydawnictwo Zakamarki. Konkurs inspirowany jest twórczością szwedzkiej pisarki.

Postanowiliśmy wykorzystać to, że książki Astrid są skarbnicą pomysłów na rozmaite działania z dziećmi – zarówno zabawę, jak i rozmowy na trudne i ważne tematy. Pierwszego dnia uczniowie klas I, IV i V Szkoły Podstawowej przybyli do biblioteki na spotkanie z Pippi Langstrumpf.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały książki „Czy znasz Pippi Pończoszankę?” czytanej przez Pana Dyrektora. Następnie wzięły udział w Quizie dotyczącym przygód rudowłosej dziewczynki, a podczas sesji zdjęciowej mogły same poczuć się jak bohaterka książki. Na kolejne spotkanie z postaciami książek Astrid zapraszamy jutro.