Spotkanie z przedstawicielami firmy Gesal

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku gościliśmy przedstawicieli firmy Gesal. Prezes firmy – pan Eugeniusz Skoczyński wraz ze swoimi pracownikami i praktykantami przybliżali uczniom klas gimnazjalnych  tajniki pracy m.in. w zawodzie budowlańca czy też  malarza.    Uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się na czym polega ta praca.

Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: pan Eugeniusz Skoczyński – prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Gesal, pani Agnieszka Szałkiewicz – kierownik działu ekonomicznego, pan Andrzej Zasada – kierownik działu remontowego, pan Robert Gołdecki – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia, pani Małgorzata Makowiecka – Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław, pan Maciej Przeździęk – sekretarz Gminy Inowrocław, pan Rafał Walter - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pani Ilona Gołębiewska – komendant Ochotniczego Hufca Pracy wraz z panią Agnieszką Grygrowicz, pan Romuald Jaskólski – dyrektor Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu, pani Renata Napierkowska – redaktor powiatu i gmin „Nasze Miasto Inowrocław”, pani Magdalena Pindel – redaktor portalu internetowego Inianie.pl. Organizatorzy przygotowali różnorodne ćwiczenia, podczas których gimnazjaliści konkurowali między sobą wykonując drobne prace remontowe, takie jak tapetowanie, malowanie ścian oraz położenie paneli. Nasi gości przedstawili szereg możliwości praktyk zawodowych, a także perspektywy przyszłego zatrudnienia. Uczniowie biorący udział w konkurencjach otrzymali upominki od firmy Gesal. Dodatkowo dla żadnego ucznia nie zabrakło zdrowej przekąski w postaci jabłka czy jogurtu. Spotkanie z przedstawicielami firmy Gesal  w naszej szkole to dopiero początek cyklu zaplanowanych warsztatów z uczniami, z czego bardzo się cieszymy. Był to fantastyczne spotkanie, które łączyło w sobie przyjemne z pożytecznym, a wielu uczniom zwłaszcza klas trzecich gimnazjum z pewnością pomogło w wyborze przyszłej szkoły i zawodu.