APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 15 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili zastępca wójta Gminy Inowrocław – pan Marek Karólewski, dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław – pani Małgorzata Makowiecka, radny gminy Inowrocław – pan Grzegorz Laskowski, członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – pan Tadeusz Łojewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Iwona Kujawa.

Dla zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej uczniowie przygotowali montaż poetycko – muzyczny, który dostarczył wielu wzruszeń i wprowadził wszystkich zebranych w atmosferę zadumy i skupienia. Rozstrzygnięty został również międzyklasowy konkurs „Dla niepodległej…”, którego zwycięzcą okazała się klasa 3b. Zadaniem było wykonanie plakatu, związanego z tematyką niepodległości. Po zakończonej uroczystości uczniowie klas trzecich spotkali się w świetlicy szkolnej z panem Tadeuszem Łojewskim, który dodatkowo przybliżył im drogę do niepodległości. Uroczystość przygotowała pani Agnieszka Kwiatkowska oraz pani Alina Malak.