Wycieczka do Warszawy

Dnia 3 listopada uczniowie naszego gimnazjum wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. W wycieczce wzięło udział  czterdzieścioro sześcioro uczniów. Organizatorem  była p. K. Stachowiak a opiekunkami  zostały panie H. Janowska,  M. Czerniak i p. A. Kwiatkowska.
Trudno zwiedzić Warszawę w jeden dzień, ale można przez te kilka godzin poczuć jej klimat i zobaczyć jej najważniejsze zabytki.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie gmachu TVP przy Woronicza 17. Kolejnym wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Tam w trakcie zwiedzania budynku młodzież miała możliwość przypomnienia sobie historii sejmu polskiego. O godzinie czternastej z minutami gimnazjaliści weszli do Muzeum Historii Żydów Polskich. Muzeum, które jest w dużej mierze interaktywne, było miłym zaskoczeniem dla uczniów i jest naprawdę godne polecenia.
Zmęczeni oraz bardzo głodni, z apetytem zjedliśmy pyszny obiad w malowniczej restauracji.
Wycieczka sprawiła, że jeszcze bardziej poznaliśmy i zintegrowaliśmy się.