List od Adama i innych uczniów z Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidzącej w Bydgoszczy

W Polsce Światowy Dzień Białej Laski obchodzony jest od 1993 roku, 15 października. Biała laska to nie tylko symbol osób z dysfunkcją wzroku to ich przewodnik w codziennym życiu. To także znak rozpoznawalny dla innych.

W odpowiedzi na otrzymany list od Adama i innych uczniów z Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidzącej w Bydgoszczy w bibliotece szkolnej  przeprowadzono ciekawe spotkanie dla  uczennic  z klasy III c i III d  ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku. Przybliżono problem osób niewidomych i zwrócono uwagę, że w otoczeniu istnieją ludzie, którzy inaczej postrzegają świat.  Podczas zajęć trzecioklasistki gimnazjum wykonały plakaty, które mają przypominać, że przy niewielkiej naszej pomocy, osoby z dysfunkcją wzroku  mogą pokonać własne ograniczenia i być pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego.