JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE !

W ramach  obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski nasza szkoła przyłączyła się do akcji „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie ! ”

Nauczyciele wraz z uczniami podjęli szereg działań, których celem było  kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo.

Już od rana wywieszaliśmy na drzwiach sal lekcyjnych plakaty związane z akcją „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie ! ” oraz informacje dotyczące historii białej laski. Było to możliwe dzięki uprzejmości rodziców, którzy wcześniej wydrukowali w/w materiały. W klasach pojawiły się gazetki tematyczne dotyczące MDBL.

Na zajęciach lekcyjnych uczniowie poznali historię białej laski, obejrzeli film „ N jak niewidomy, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku ”. Uczyli się , jak postępować w obecności osób niewidomych, poznali alfabet Braille`a , mogli wcielić się w rolę przewodnika osoby niepełnosprawnej wzrokowo.

W dniach 15.10.2017 r.- 22.10 2017 r.dzieci zaprezentowały wykonane przez siebie barwne plakaty, historyjki obrazkowe, referaty, albumy mówiące o potrzebach , możliwościach i problemach osób niewidomych. Z zainteresowaniem oglądaliśmy  również  przygotowane przez młodzież prezentacje multimedialne.

Cieszymy się niezmiernie z udziału w akcji  „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie ! ”. Przyłączenie się do obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski było dla dzieci i młodzieży  wspaniałą lekcją wychowawczą .