DZIEŃ DRZEWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji do biblioteki Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  w Sławęcinku zaproszono grupę przedszkolną ze Sławęcinka z Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław  do wspólnego świętowania.

Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały listu od Drzew oraz  zagadek. Przedszkolaki układały puzzle oraz stworzyły liście, którymi ozdobiły nasze drzewko.

Podjęte działanie miało na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębienie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci we wspólnej zabawie i nauce.