VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku szkolnym nasza szkoła (od 1 września Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku ) po raz pierwszy wzięła udział  w „ VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia”, którego celem było przypomnienie oraz sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia w zabawowy sposób. Organizatorem głównym od 2011roku  jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego.

Dołączyliśmy do grona 3883 szkół. Akcja była wielkim szkolnym wydarzeniem, a gorące przygotowania trwały cały tydzień. Najpierw zostały przygotowane przez uczniów plakaty  informacyjne oraz gazetka dotycząca tabliczki mnożenia. Następnie wybraliśmy trzech egzaminatorów, którzy zajmowali się sprawdzaniem znajomości tabliczki mnożenia  oraz czterech asystentów, którzy zajmowali się obsługą techniczną.

W akcji brali udział uczniowie wszystkich  klas. Uczestnicy musieli wybrać los i pisemnie odpowiedzieć bezbłędnie na pięć pytań z tabliczki mnożenia. Komu się to udało otrzymywał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i słodkie upominki.

Wielu uczniów klasy czwartej chociaż byli najmłodszymi uczestnikami  tej akcji, to pracując w grupach wykazała się świetną znajomością tabliczki mnożenia  rozwiązując krzyżówki , rebusy i labirynty.

A teraz trochę statystyki:

W akcji wzięło udział 123 uczniów i 2 nauczycieli. Certyfikat otrzymało  68 osób .

Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył dużo niezapomnianych wrażeń, na pewno powtórzymy go za rok z większą ilością zdobytych certyfikatów.

Koordynator -  Halina Janowska.