NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE

NIE MA ŚMIECI  -    SĄ SUROWCE  - pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja „Sprzątanie świata – Polska ”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września, czyli 15- 16 - 17 września.

Dlatego w dniu 15 września nasza szkoła  wzorem ubiegłych lat włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata 2017”. Został posprzątany teren wokół szkoły tj. dziedziniec, boisko i parking. Uczniowie zbierali plastiki, puszki aluminiowe, szkło, papier. Korzystali z rękawiczek i worków przeznaczonych na różne odpady. Razem uczniowie zebrali 7 worków. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. „ Nie ma śmieci są odpady”. Autorami zwycięskich prac  wśród uczniów szkoły podstawowej zostali w kategorii klasa 1: I miejsce: Adrian Długopolski, II miejsce : Grześ Żurek, III miejsce: Ignacy Śmigiel ; w kategorii klasy 4 – 7 : I miejsce: Ewa Mierzyńska kl. 5 , II miejsce: Aleksandra Gralik kl.7 , III miejsce: Krzysztof Leśniak kl.4 ; w kategorii klasy gimnazjalne: I miejsce: Karolina Kozakiewicz kl.3a, II miejsce Agata Stachowiak kl.2a, III miejsce Patrycja Pietrzak kl.2a, wyróżnienie : Wiktoria Wożniak kl. 3b.