Piknik Ekologiczny w Karczynie - 15.09.2017

Dnia 15 września uczniowie klasy VII brali udział w pikniku, który odbył się na terenie zrekultywowanego składowiska odpadów w Karczynie. Uczestnikami pikniku byli również podopieczni z Domu Seniora w Żalinowie. Spotkanie odbyło się pod hasłem  „CzIS” : Cz - oznaczało czytanie, S - segregację a I - to integrację międzypokoleniową.

W programie było  czytanie fragmentów "Wesela" Wyspiańskiego, wyścigi rzędów połączone z segregacją odpadów oraz konkurencje wiedzowe związane z edukacją ekologiczną. Seniorzy przygotowali wyprodukowane z odpadów postacie z cytowanej lektury, a zadaniem młodzieży było ich rozpoznawanie. Obie grupy: młodzi wiekiem i duchem mogli dotknąć kwestii odnawialnych źródeł energii oraz wyśpiewać apel do mieszkańców ziemi w różnych stylach muzycznych. Dużą frajdą było oznakowanie sprayem kontenera na bioodpady. Szczególne podziękowania kierujemy do pań, które przygotowały smaczny i ciepły posiłek.