Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września o godzinie 9.00 w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. W związku z reformą edukacji i stopniowym wygaszaniem gimnazjów, szkoła poddała się zachodzącym zmianom i została przekształcona w szkołę podstawową. Otrzymała również nową nazwę. Teraz jest to Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku.

Dyrektor szkoły, pan Robert Orczykowski serdecznie powitał całe grono pedagogiczne, społeczność uczniowską i przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Radny Gminy Inowrocław – pan Grzegorz Laskowski. Szczególnie gorąco przywitani zostali najmłodsi, czyli uczniowie klas pierwszych. Otrzymali oni z rąk dyrektora nowe plecaki, z którymi chętnie pozowali do zdjęć. Pan dyrektor przedstawił najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego oraz zasady panujące w szkole. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do sal lekcyjnych.