Wycieczka edukacyjna do Gdańska

Dnia 20 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna do Gdańska. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas IIb i IIc wraz z opiekunami - Panie: Agnieszka Kwiatkowska, Katarzyna Stachowiak, Alina Malak.

Młodzież zwiedzanie rozpoczęła od lekcji historii w Muzeum II wojny światowej. Potem udali się do centrum Gdańska, gdzie odbyli spacer pod Pomnik Poległych Stoczniowców, budynek Poczty Polskiej. Oglądali nawodną część Gdańska z kamieniczkami, wodnymi bramami i Żurawiem. Idąc dalej, zobaczyli Dwór Artusa, Studnię Neptuna i inne zabytki.
Po spacerze po Głównym Mieście uczniowie odbyli rejs Czarną Perłą. Czas podczas tej wycieczki upłynął szybko. Mile spędzone chwile w radosnej atmosferze na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Program wycieczki był na tyle interesujący, że uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc w jeden dzień podróżując pociągiem.