HUMANISTA ROKU 2016/2017

W piątek 12 maja 2017 roku w gmachu Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu   HUMANISTA ROKU 2016/2017.

Mottem tegorocznego spotkania humanistów były słowa Terencjusza: ”Człowiekiem jestem i nic ,co ludzkie, nie jest mi obce”. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu  języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze i świecie współczesnym. Gimnazjaliści wysłuchali także  wystąpienia dr hab. Sylwii Grochowiny z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu , która niezwykle interesująco i wzruszająco przedstawiła temat : Toruński Holokaust. Losy Żydówek z podobozu KL Stutthof  o nazwie Baukommando  Weichsel.

Tytuł finalisty i HUMANISTY ROKU 2016/2017 zdobyli uczniowie klasy  IIIa naszego gimnazjum Kamil Szałecki i Damian Grabski , którym serdecznie gratulujemy. Gimnazjalistów do  konkursu przygotowały p. Magdalena Czerniak( język polski, wiedza o kulturze ) i p. Alina Malak (historia , wiedza o świecie współczesnym ).