Podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych

Dnia 11 maja  odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego  dla uczniów  klas szóstych. W tym roku podsumowanie miało bardzo uroczysty charakter ze względu na jego już piętnastą edycję. Od dwunastu  lat patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Inowrocław. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Inowrocław i Zarząd Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu.

Na początku uczniowie klasy IIIa i IIa zaprezentowali  ciekawe sztuczki matematyczne, do których włączyli publiczność. Największe jednak emocje nastąpiły w momencie odczytania przez panią Halinę Janowską laureatów i finalistów konkursu. Nagrody i dyplomy  wręczał pan Marek Karólewski –  Zastępca Wójta Gminy Inowrocław oraz  pan dyrektor Robert Orczykowski.

Laureatami zostali :

I miejsce – Mateusz Szumowski ( SP Turzany)

II miejsce – Tomasz Flanc (SP Góra)

III miejsce – Helena Kliber ( SP Jaksice)

Tytuł finalisty otrzymali:

IV miejsce – Michalina Szulc ( SP Góra)

V miejsce – Patrycja Koszela (SP Parchanie)

VI miejsce – Iga Wesołowska (SP Góra)

VII miejsce – Hanna Tarsalewska (SP Orłowo)

Wioletta Oknińska (SP Parchanie), Franciszek Sutor (SP Tupadły), Mikołaj Pietrzak ( SP Jaksice), Patrycja Domańska (SP Orłowo), Piotr Gmur, Karol Olszewski (SP Góra), Julia Lewandowska i Sylwia Czajkowska (SP Jaksice)

Wyróżnienia otrzymali:

Melania Łyczkowska ( SP Jaksice), Robert Głowacki ( SP Turzany), Krzysztof Krysiński i Jakub Wabich ( SP Tupadły), Maria Kołodyńska (SP Orłowo)
Po finalistach i wyróżnionych została wręczona nagroda specjalna „ Mistrz elegancji w rozwiązywaniu zadań” . W tym roku  ten zaszczytny tytuł otrzymał uczennica  SP w Parchaniu Wioletta Oknińska.
Na koniec uroczystości zostały wręczone podziękowania wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali ( jak co roku z ogromnym zaangażowaniem) uczniów do konkursu. Podziękowania otrzymali: Ewa Dalewska (SP Jaksice), Anna Kwiatkowska (SP Orłowo), Anna Kowalska (SP Góra), Anna Kędzierska (SP Turzany), Ewa Bartczak (SP Parchanie), Małgorzata Pawłowska (SP Tupadły).

Organizatorem konkursu jest pani Halina Janowska.