72. rocznica zakończenia II wojny światowej

W dniu 8 maja 2017r. uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku pod opieką p. Aliny Malak i p. Agnieszki Kąkolewskiej wzięli udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W skład delegacji wszedł poczet sztandarowy oraz harcerze z 21 Drużyny Starszoharcerskiej „Kamienie” im. Szarych Szeregów. Przed obeliskiem pamięci ofiar byłego obozu przejściowego na Błoniach odbyła się manifestacja patriotyczna przywołująca pamięć o bohaterskich czynach z okresu II wojny światowej. Przedstawiciele władz, stowarzyszeń, służb mundurowych, instytucji kultury oraz młodzież złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odczytano także apel pamięci, po którym oddano salwę honorową.