Młodzieżowe Seminarium Ratownictwa

W dniu 5 kwietnia 2017 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Młodzieżowym Seminarium Ratownictwa pn. „Zdążyć z pomocą”. Zajęcia odbyły się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu.

Program obejmował wiedzę, która w przyszłości pomoże ratować życie ludzkie. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób korzystać z numerów alarmowych, jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku krwotoków, złamań i oparzeń. O swojej pracy opowiedzieli strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Ratownicy WOPR w Kruszwicy udzielili cennych rad dotyczących bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą. Zgromadzonych zapoznano z psychologicznymi aspektami sytuacji kryzysowych. Seminarium prowadzone było przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Spotkanie zakończył koncert w wykonaniu nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu.