Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych

W dniu 6 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa w Górze z opiekunem p. Markiem Słabińskim
  • Szkoła Podstawowa w Orłowie z opiekunem p. Joanną Tepper
  • Szkoła Podstawowa w Tupadłach z opiekunem p. Andrzejem Bogdanowiczem
  • Szkoła Podstawowa w Jaksicach z opiekunem p. Sylwią Skowrońską

Na turniej przybyli następujący goście:

• Zastępca Wójta Gminy Inowrocław - p. Marek Karólewski
  • Dyrektor GZEAS-u Gminy Inowrocław - p. Małgorzata Makowiecka
  • Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu – sierż. szt. Małgorzata Matuszak
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze - p. Anna Kowalska

Organizatorem turnieju, a zarazem sędzią głównym był nauczyciel Gimnazjum w Sławęcinku p. Wojciech Konieczny, a pomagali jemu przy sprawdzaniu testów – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Jaksicach - p. Sylwia Skowrońska i nauczycielka Szkoły Podstawowej w Orłowie – p. Joanna Tepper, przy pierwszej pomocy przedmedycznej – nauczyciel z Gimnazjum w Sławęcinku – p. Piotr Sempowicz, na rowerowym torze sprawnościowym – nauczyciel Szkoły Podstawowej – p. Marek  Słabiński oraz na miasteczku ruchu drogowego – sierż. szt. Magdalena Matuszak. Gospodarzem imprezy był dyrektor Gimnazjum w Sławęcinku – p. Robert Orczykowski.

Uczestnicy turnieju mieli do wykonania następujące konkurencje:

• Teoretyczna – test wiedzy i skrzyżowania
  • Praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Praktyczna – jazda rowerem – tor sprawnościowy
  • Praktyczna – jazda rowerem – miasteczko ruchu drogowego

Po obliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, wyłoniono następujących zwycięzców:

• I miejsce indywidualnie – Helena Kliber (Szkoła Podstawowa w Jaksicach)
  • I miejsce drużynowo – Szkoła Podstawowa w Jaksicach

Zwycięska drużyna otrzymała puchar, medale, dyplom oraz drobne upominki, a zwycięzca indywidualny dostał puchar, dyplom i nagrodę rzeczową. Nagrody finansował Wójt Gminy Inowrocław.

Do Powiatowego Turnieju BRD, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich zakwalifikował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Jaksicach.