Ferie zimowe w szkole

W pierwszym tygodniu ferii w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku zorganizowano zajęcia dla gimnazjalistów. Uczniowie mieli do wyboru zajęcia z języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, historii, języka rosyjskiego, języka angielskiego, a także zajęcia sportowe, manualne, kulinarne, spotkanie harcerskie. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Celem zajęć było powtórzenie oraz utrwalenie materiału do egzaminów gimnazjalnych i nie tylko. Uczniowie otrzymali przykładowe arkusze egzaminacyjne i po raz kolejny mogli sprawdzić poziom swoich umiejętności przed egzaminem. Zajęcia miały również na celu rozwijanie umiejętności i zdolności uczniów, a przede wszystkim przyjemne, a zarazem pożyteczne spędzenie czasu, pod czujnym okiem nauczycieli.