Szkoła Podstawowa w Sławęcinku - relacja z drzwi otwartych

Dnia 25 stycznia w Gimnazjum w Sławęcinku w związku z planowanym otwarciem od września Szkoły Podstawowej odbyły się drzwi otwarte. Gimnazjaliści wraz z opiekunami przygotowali szereg atrakcji dla młodszych kolegów. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły - pan Robert Orczykowski, który powitał wszystkich zgromadzonych rodziców i uczniów.

Następnie  nasi goście wysłuchali prezentacji na temat oferty edukacyjnej oraz wizji przyszłej szkoły podstawowej. Po prezentacji gimnazjaliści przedstawili program artystyczny, którym wprowadzili wszystkich obecnych w dobry nastrój. Po zakończeniu części oficjalnej w sali gimnastycznej, rodzice wraz z pociechami udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów, a także mieli możliwość zobaczyć wszystkie sale lekcyjne, porozmawiać z dyrektorem, nauczycielami oraz obecnymi gimnazjalistami. Wszyscy służyli pomocą, chętni udzielali odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania oraz pomagali przy wypełnianiu dokumentów do szkoły. Nasi goście wzięli również udział w uczcie Bogów na Olimpie, w ciekawych doświadczeniach chemicznych, fizycznych, rysowali, grali w edukacyjne gry komputerowe, rozwiązywali zagadki matematyczne, historyczne i polonistyczne. Uczniowie mieli możliwość również pograć po angielsku i uczyć się alfabetu rosyjskiego. Chętnie także brali udział w rozgrywkach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się drużyna harcerska, która prężnie działa w gimnazjum. Dzień otwarty był pełen wrażeń, niespodzianek i mamy nadzieję, że wszyscy będą go mile wspominać. Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły Podstawowej w Sławęcinku już od września!