Podsumowanie Roku Sienkiewiczowskiego w naszej szkole !

Celem upowszechnienia i przybliżenia wiedzy o Henryku Sienkiewiczu oraz literaturze pozytywizmu w roku 2016 zorganizowano w naszym gimnazjum cykl zajęć, które zachęciły młodzież do sięgnięcia po książki wyżej wymienionego pisarza.

Na lekcjach języka polskiego  uczniowie poznali ciekawostki dotyczące  twórczości Henryka Sienkiewicza  , uczestniczyli w „ Majówce z Sienkiewiczem ” , na której aktorsko czytali wybrane fragmenty utworów pierwszego Polaka uhonorowanego Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Obchody Roku Sienkiewiczowskiego  zakończyliśmy szkolnym  konkursem wiedzy o życiu i twórczości noblisty . Komisja konkursowa w składzie : p. Magdalena Czerniak , p. Alina Malak, p. Mariola Wrzos  po dokonaniu oceny uczniowskich prac wyłoniła zwycięzców :

I miejsce –Filip Kopera  kl.  III a

II miejsce- Wiktoria Spała kl. I d

III miejsce ex aeqo - Patrycja Pełka kl. I a, Kamil Szałecki  kl. III a .

20 grudnia br. uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gimnazjalistom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach literackich.