Betlejemskie Światło Pokoju

W dniach 8-11.12.2016r. harcerze z 21 DSH „Kamienie” im. Szarych Szeregów  udali się do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju. „Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Po raz drugi harcerze i harcerki z naszej szkoły byli strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. W wyjeździe  wzięli udział harcerze z Hufca Inowrocław. Program  obejmował  pobyt na Jasnej Górze oraz  zwiedzanie Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince.  Skauci odbyli zwiad po Białym Dunajcu i korzystali z Term w Chochołowie. Następnie zwiedzali Zakopane, poznając miejsca ważne dla historii tego miasta i harcerstwa. W niedzielę skauci odebrali z kościoła w Świcie na Słowacji Betlejemskie Światło Pokoju.