Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice,

Bardzo dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie w przygotowanie tegorocznej „Szlachetnej Paczki”. Wasze otwarte serca zaowocowały powstaniem pięknego prezentu dla rodziny! W tym roku w akcję włączyło się ponad stu rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Poniżej przedstawiamy relację z przekazania paczki rodzinie, którą napisała wolontariuszka opiekująca się rodziną.

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem KUJ-2423-541290), chciał przekazać kilka słów od siebie

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Pani Malwina była zszokowana ilością otrzymanych paczek. Kiedy rodzina zobaczyła wszystkie rozpakowane prezenty - radość i wzruszenie dzieciaków było tak ogromne, że aż ciężko było wyjść z domu. Milenka z radości próbowała podnieść największą paczkę krzycząc na cały głos "damy ladę" po czym zaczęła pchać prezent do pokoju. Dzieciaki tak żywiołowo otwierały paczki, krzycząc coraz głośniej" "mamusiu zobacz to a zobacz to...." a mama ze wzruszeniem nie mogła uwierzyć, że to ich spotkało takie dobro. Niesamowite było to, jak rodzina, dzieliła się radością, otwierając kolejne paczki. Nikodem był bardzo zadowolony z piórnika, samochodu i słodyczy. Milenka natomiast krzyczała radośnie na widok torebki, kolorowanek i pluszaków. Oboje ucieszyli się z otrzymanej pościeli i ubrań. Prezentów było tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkiego. Mama natomiast z łezką w oku patrzyła na suszarkę do ubrań i portfel.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Chciałbym Państwu ogromnie podziękować za okazaną pomoc. Jesteście Państwo niesamowitymi ludźmi i wierzę, że zmieniliście na stałe życie rodziny pani Malwiny i jej dzieci. Kontakt z Państwem był dla mnie naprawdę samą przyjemnością - tacy ludzie, jak Państwo inspirują do tego, żeby stawać się lepszym człowiekiem. To, jak Państwo postarali się, żeby ta paczka była prawdziwym prezentem… to coś pięknego. Życzę Państwu z całego serca pełnych pokoju i radości, i dobrych wzruszeń świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Rodzina przekazała piękną kartkę świąteczną i kazała z całego serca podziękować jej Darczyńcom ;) i życzyć Wesołych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Mama z dziećmi na końcu powiedziała ze wzruszeniem, iż będą to najpiękniejsze Święta i na pewno tak bezinteresowna pomoc doda jej nowych pozytywnych sił na nadchodzący Nowy Rok.

Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom za ogromne zaangażowanie materialne i finansowe w przygotowanie tegorocznej „Szlachetnej Paczki”.

Opiekunowie „Szlachetnej Paczki” w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika: dyrektor Robert Orczykowski, Magdalena Halik, Agnieszka Kąkolewska, zastępca dyrektora Katarzyna Stachowiak, Joanna Orczykowska.