Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 17 października w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbył się uroczysty apel z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas pierwszych przygotowali przedstawienie oraz występ muzyczny.

Następnie głoś zabrał dyrektor szkoły – pan Robert Orczykowski, który przywitał zgromadzonych oraz złożył serdecznie życzenia wszystkim pracownikom szkoły.  Apel  był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, ponieważ zgodnie z tradycją naszego gimnazjum, tego dnia złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i oficjalnie wstąpili w jej szeregi. Na zakończenie uczniowie przygotowali dla wszystkich pracowników wspaniałe upominki – ręcznie zdobione kartki z życzeniami. Akademię zakończył występ szkolnego zespołu muzycznego.