HUMANISTA ROKU 2015/2016

Dnia 20 maja w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się wojewódzki konkurs dla uczniów klas trzecich gimnazjum HUMANISTA ROKU 2015/2016, nad którym patronat objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze i świecie współczesnym. Wysłuchali także interesującego wykładu prof. dr. hab. Jana Wroniszewskiego pt. Orzeł biały i inne znaki Polaków.

Tytuł finalisty i Humanisty roku 2015/2016  zdobyły uczennice klasy III b naszego gimnazjum

Marzena Broniszewska i Agnieszka Pryka,

którym serdecznie gratulujemy. Gimnazjalistki do w/w konkursu przygotowały p. Magdalena Czerniak i p. Alina Malak.