Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych

Dnia 18 maja  odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego  dla uczniów  klas szóstych.  W tym roku była to już czternasta  edycja tego konkursu, a od jedenastu  lat patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Inowrocław. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Inowrocław i Zarząd Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu.

Na początku uczniowie klasy Ia i IIIb zaprezentowali  swoje zdolności matematyczno-aktorskie w krótkim przedstawieniu pt. „Kłótnia liczb”.

Największe jednak emocje nastąpiły w momencie odczytania przez panią Halinę Janowską laureatów i finalistów konkursu. Nagrody i dyplomy  wręczał pan Marek Karólewski –  Zastępca Wójta Gminy Inowrocław oraz  pan dyrektor Robert Orczykowski.
Laureatami zostali :

I miejsce – Tomasz Flanc (SP Góra)

II miejsce – Kacper Molenda (SP Jaksice)

III miejsce – Gabriel Buch ( SP Turzany)

Tytuł finalisty otrzymali:

IV miejsce – Zuzanna Gajewska ( SP Parchanie), Wiktor Łukaszewski   ( SP Tupadły),

V miejsce – Mateusz Szumowski (SP Turzany)

Helena Kliber, Zofia Leśniak ( SP Jaksice), Kinga Balcerzak, Klaudia Opławska (SP Turzany), Mikołaj Białek, Stanisław Bestrzyński (SP Parchanie), Karol Olszewski (SP Góra), Patrycja Pełka (SP Tupadły), Karolina Domańska (SP Orłowo).
Po finalistach została wręczona nagroda specjalna „ Mistrz elegancji w rozwiązywaniu zadań” ufundowana przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu. W tym roku  ten zaszczytny tytuł otrzymał uczennica  SP w Parchaniu  Zuzanna Gajewska.
Na koniec uroczystości zostały wręczone podziękowania wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali ( jak co roku z ogromnym zaangażowaniem) uczniów do konkursu. Podziękowania otrzymali: Ewa Dalewska (SP Jaksice), Ewa Brzustowska – Wąż (SP Orłowo).Anna Kowalska (SP Góra), Anna Kędzierska (SP Turzany), Ewa Bartczak (SP Parchanie), Małgorzata Pawłowska (SP Tupadły).

Organizatorem konkursu jest pani Halina Janowska.